• Kontaktujte nás
  0940 818 505
  Po - Pia: 8:30 - 14:30
  obchodpreteba
  • Všetky produkty SATRAVšetky produkty SATRA
  • Všetky produkty ASTAVšetky produkty ASTA
  • Vitajte na našich stránkachVitajte na našich stránkach

  Založte si svoj vlastný e-shop a zarábajte !!

  získaj webareal

  Vlastnosti materiálu Cr-V Chrom-vanadium nachádzajúci sa vo väčšine náradia.

  Chróm-vanádiová oceľ je skupina oceľových zliatin obsahujúcich uhlík, mangán, kremík, chróm a vanád. Niektoré formy môžu byť použité ako rýchlorezná oceľ. Chróm a vanád robia oceľ vhodnejšou na kalenie. Chróm tiež pomáha odolávať oderu, oxidácii a korózii. Chróm a uhlík môžu zlepšiť elasticitu. 

  Ako správne nastaviť popruh na krovinorezy?

  Závesný popruh na krovinorezy prenáša hmotnosť stroja do ramien obsluhy. Tým znižuje únavu rúk a práca je relatívne jednoduchá. Ak však nie je popruh nastavený správne, môže práca naopak zbytočne unavovať ruky, zaťažovať chrbtové svaly a nútiť obsluhu pracovať v neprirodzených polohách. V niektorých prípadoch môže byť práca so zle zaveseným strojom dokonca nebezpečná.


  U dvojramenných popruhov je nutné nastaviť dĺžku jednotlivých remeňov, aby popruh pohodlne padol na telo obsluhy, nikde neškrtil, ale zároveň aby ​​pevne sedel. U jednoramenného popruhu je nastavenie jednoduchšie.


  Aby bola práca bezpečná, je nutné, aby kosiaci nástroj kosil vodorovne so zemou. Tým sa zabráni zbytočnému zasekávaniu nástroja do zeme, nože alebo struny sa pohybujú tesne nad zemou. Zároveň ak je nástroj vodorovne, ochranný kryt kosiaceho nástroja dolieha takmer až k zemi a kryje obsluhu pred náhodne odhodenými predmetmi. Upevnite nástroj do popruhu a upravte dĺžku popruhu tak, aby kosiaci nástroj ležal vodorovne na zemi.


  Stroj v popruhu musí byť aj správne vyvážený. Nevyvážený stroj zvyšuje únavu rúk a spôsobuje zbytočné namáhanie chrbtového svalstva. Záves na stoji je možné posúvať po hriadeli. Pri niektorých modeloch krovinorezov je niekoľko otvorov pre zavesenie, u iných je možné záves na hriadeli povoliť a posúvať ho nahor a nadol. Ak vlastníte stroj s niekoľkými závesnými otvormi, použite otvor, v ktorom bude krovinorez vyvážený tak, aby voľne visel v polohe, kedy je kosiace ústrojenstvo cca 30 cm nad zemou. Pokiaľ je záves upevnený na hriadeli, povoľte ho a posúvajte tak dlho, kým nedosiahnete vyváženie, kedy opäť voľne visiaci stroj bude mať kosiace ústrojenstvo 30 cm nad zemou. Akonáhle sa podarí stroj vyvážiť, je možné, že bude potrebné opäť upraviť dĺžku popruhu tak, aby vo chvíli keď ľahkým tlakom na riadidlá položíte kosiace ústrojenstvo na zem, bola kosiaca hlava vodorovne so zemou.
   

  Následne upravte do správnej polohy aj riadidlá. Po uvoľnení riadidiel je možné ich nielen nakláňať, ale aj posúvať po hriadeli. Správne nastavené riadidlá by mali byť v takej polohe, aby ruky pri práci v lakti zvierali uhol cca 120 - 130°. Zároveň by mali byť nastavená tak, aby nedochádzalo k zbytočnému nakláňaniu rúk v zápästí, teda rukoväte by mali smerovať kolmo k predlaktiu. Riadidlá je možné posúvať aj do strán. Nastavte ich teda tak, aby pokiaľ ich držíte rovno, bol kosiaci nástroj priamo pred vami.


  So správne vyváženým a zaveseným krovinorezom obsluha stojí pri práci vzpriamene, kosiace ústrojenstvo ovláda len miernym tlakom na riadidlá smerom nadol a do strán. Pokiaľ obsluha riadidlá pustí, musí sa kosiaca hlava samovoľne zdvihnúť 30 cm nad terén. Vyváženie a zavesenie stroja je často podceňované. Obsluha potom musí pracovať v predklone a prizdvihávať riadidlá, aby nástroj udržala v správnej polohe. To vedie k rýchlej únave rúk aj chrbtového svalstva v spojení s vibráciami motora môže byť pri dlhodobom používaní nesprávne nastavenie popruhov aj zdrojom zdravotných ťažkostí.

  Dĺžka popruhu

  Nastavte dĺžku popruhu. A tak, aby kosiaci nástroj ležal vodorovne na zemi.

  Vyváženie stroja

  Posúvajte záves B na hriadeli, až bude stroj visieť v polohe, kedy je kosiaci ústroj D cca 30 cm nad zemou.

  Nastavenie riadítok

  Riadítka nastavte tak, aby lakeť C pri práci zvieral uhol cca 120°.

  Správnym nastavením zvýšte komfort pri práci a znížte únavu.

   Dynamický banner
  • Výpredajová akcia
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
    
   Zaručujeme Vám

  krátky popis banneru
   
  Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návštevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.